W dniach 6-8.11.2015 r. w Głubczycach nasi juniorzy wzięli udział w Grand Prix Juniorów w badmintonie.
Bardzo dobrze zaprezentowali się Kornelia Kowalczyk/ Patryk Jas w grze mieszanej zdobywając złoty medal. Kornelia i Patryk w całych zawodach wszystkie mecze wygrali nie tracąc nawet seta. W drodze do finału w grupie pokonali parę z Głubczyc i Pszczyny po 2:0, w półfinale łączony mixt Jędrzej Wachowski (Lubliniec)/Karolina Władzińska (Piotrków Trybunalski) 21:12, 22:20. Jeśli chodzi o finał to w pierwszym secie przeciwko Rafałowi Markowiczowi (Ropica Polska)/Danieli Bielińskiej (Bieruń) była zacięta walka do końca, nawet nasi przegrywali 15:19. Jednak mocna psychika i bardzo dobra gra w obranie spowodowała, że wygraliśmy 21:19 a w drugiej partii 21:10. Złoto!
Kornelia dorzuciła jeszcze brązowy medal w grze pojedynczej. Zwyciężyła grupę pokonując zawodniczkę z Bierunia 2:0 i Bytowa 2:1. W półfinale musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni Kornelii Marczak ( Pszczyna )16:21, 14:21.
Patryk wystąpił jeszcze w grze podwójnej. Niestety nie mógł zagrać ze swoim partnerem z którym występuje w sezonie (Michałem Kikosickim – Łódź). Zagrał z Rafałem Markowiczem (Ropica Polska). Jednak nie przeszkodziło to w rozprawieniu się z grupowymi parami. Pokonali trzy pary w drodze do finału i nieznacznie ulegli w finale 17:21, 19:21. Srebro!
Trener:
Trzy medale na Grand Prix Juniorów:, złoty, srebrny i brązowy , gdzie startuje cała juniorska elita to wielki sukces. Odnotowaliśmy tylko trzy nieobecności z czołówki Polski. Wszyscy pozostali wzięli udział w zawodach. Tym samym cieszy sukces naszych zawodników ponieważ w dwóch meczach wykazali się mocnymi końcówkami, gdzie przegrywając nawet 15:20 potrafili szalę meczu przeważyć na swoją stronę. Z przeglądu całych zawodów organizator stanął na wysokości zadania. Bardzo dobra, sprawna organizacja, dobre sędziowanie, nagrody dla zawodników.
Gratulacje dla zawodników
Robert Kowalczyk