Dzień wcześniej, niż informowały media, bo 17 lipca 2015 r. - na Stadionie Miejskim w Sianowie - odbył się mecz kontrolny, pomiędzy miejscową Victorią i Olimpem Gościno! Jeszcze w minionym sezonie oba zespoły rywalizowały w Koszalińskiej Klasie Okręgowej. Obecnie Olimp jest beniaminkiem IV ligi, grupy zachodniopomorskiej!
W sezonie 2014/2015, Olimp Gościno dwukrotnie pokonał Victorię: 5:2 (4:1) - jesienią 2014 r. w Sianowie i 4:0 (2:0) – wiosną 2015 r. u siebie w Gościnie.
17 lipca 2015 r., ponownie wygrali gościnianie. Tym razem pokonali sianowian 7:2 (3:1). Bramki dla podopiecznych Grzegorza Dudy strzelili: Krystian Jegliński (35., asystował Adam Ławro) i Michał Saganowski (85., po indywidualnej akcji). Goście strzelali w 13., 27., 39., 46., 68., 82. i 84. minucie.
Victoria: Arkadiusz Borak (55. Kamil Fronia) – Robert Kulesza, Daniel Zamerski, Krzysztof Kulesza, Sebastian Kuksa, Krystian Jegliński, Adam Ławro (46. Michał Saganowski), Zbigniew Dominkiewicz, zawodnik testowany, Łukasz Berkowski i Grzegorz Duda.
Już we wtorek, 21 lipca 2015 r., podopieczni Grzegorza Dudy rozegrają kolejną grę kontrolną. O godz. 17.oo – na Stadionie Miejskim w Sianowie – podejmą beniaminka Klasy Okręgowej (grupy północnej) – Falę Hen Gąski.
Zapraszamy!
Tekst i zdjęcie (przed meczem rundy jesiennej z Olimpem Gościno) – Ryszard Wątroba